WIADOMOŚCI - Inwestycjewróć do listy wiadomości

Podpisali umowy na kolejne wykonanie chodników

Piątek, 21 Kwiecień 2017

21 kwietnia 2017r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej podpisano umowy na przebudowę dróg na trasie Limanowa - Kamienica w miejscowościach: Zalesie i Stara Wieś oraz Tarnawa - Stare Rybie - Rupniów, a także w miejscowości Mordarka oraz Kasinka Mała. W podpisaniu umów uczestniczyli Jan Puchała - Starosta Limanowski, Agata Zięba - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Mieczysław Uryga - Wicestarosta Limanowski, Marek Urbański - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej, Bogusław Król - główny księgowy PZD, a także Andrzej Matlęga Sekretarz Powiatu. Ze strony wykonawców obecni byli Grzegorz Zając - właściciel P.B.-U. ZIBUD, Janiana Duda - właściciel P.P.U.-H. JANDA oraz Stanisław Staśko z firmy DROGBUD S.C.

Powiat Limanowski poprzez działania Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej podpisał umowy na pięć zadań, tj. trzy w systemie rocznym oraz dwie w systemie dwuletnim. Wykonawcy wyłonieni zostali w postępowaniu przeprowadzonym przez zamawiającego w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 10 i 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2015 r. z poz. 2164 z późn. zm.).

- Zadanie zostanie zrealizowane przez Powiat Limanowski przy wsparciu finansowym gmin: Limanowa, Kamienica, Mszana Dolna. Zgodnie z ustaleniami, dofinansowanie z gmin obejmie 50% wartości realizacji chodników oraz 100% kosztów oświetlenia. Natomiast pozostałe środki zapewnione zostały z budżetu Powiatu Limanowskiego - mówi Jan Puchała.

Prace w systemie rocznym:

1. „Przebudowa drogi powiatowej Tarnawa - Stare Rybie - Rupników w miejscowości Stare Rybie poprzez wykonanie chodnika”. Zadanie współfinansowane z Gminą Limanowa.
Wartość zadania: 650 tys. zł brutto
Wykonawca: Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe JANDA Janina Duda
Termin wykonania: 31 października 2017 r.

2. „Przebudowa drogi powiatowej Limanowa - Kamienica w miejscowości Stara Wieś poprzez wykonanie chodnika”. Zadanie współfinansowane z Gminą Limanowa.
Wartość zadania: 580 tys. zł brutto
Termin wykonania: 31 października 2017 r.

3. „Przebudowa drogi powiatowej Cieniawa - Mordarka w miejscowości Mordarka poprzez wykonanie chodnika”. Zadanie współfinansowane z Gminą Limanowa.
Wartość zadania: 164 tys. 810,27 zł brutto
Wykonawca: DROGBUD S.C. Stanisław Staśko
Termin wykonania: 31 października 2017 r.

Prace w systemie dwuletnim:

1. „Przebudowa drogi powiatowej Limanowa - Kamienica w miejscowości Zalesie poprzez wykonanie chodnika, placu postojowo - widokowego, zatok autobusowych oraz oświetlenia ulicznego”. Zadanie współfinansowane z Gminą Kamienica.
Wartość zadania: 579 tys. 391, 25 zł brutto
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe ZIBUD Grzegorz Zając
Termin wykonania: 31 maja 2018 r.

2. „Przebudowa drogi powiatowej Kasinka Mała - Węglówka - Kasinka Mała w miejscowości Kasinka Mała poprzez wykonanie chodnika wraz z oświetleniem ulicznym”. Zadanie współfinansowane z Gminą Mszana Dolna.
Wartość zadania: 2 mln 899 tys. 200, 10 zł brutto
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe ZIBUD Grzegorz Zając
Termin wykonania: 31 maja 2018 r.

Autor : Agnieszka Piwko