Powiatowy Dzień Dziecka AKTYWNA MOGIELICA w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Środa, 19 Kwiecień 2017

W tym roku Powiatowy Dzień Dziecka -Aktywna Mogielica odbędzie się 21 maja przy klubie Zalesianka w Zalesiu. Miejsce nie jest przypadkowe! Zostało wybrane ze względu na odbywające się w tych dniach Dni Otwarte Funduszy Europejskich, a jak wiadomo nasze trasy rekreacyjno sportowe wokół góry Mogielica powstały dzięki zrealizowanemu przez Powiat Limanowski i gminy Dobra, Słopnice i Kamienica projektowi, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Punktualnie o godzinie 14-stej, rozpocznie się Powiatowy Dzień Dziecka - Aktywna Mogielica, wtedy samorządowcy złożą dzieciom życzenia z okazji ich święta. - Chcemy by w dniu 21 maja, trasy rekreacyjno - sportowe wokół góry Mogielica zamieniły się w wielki plac zabaw! Będą tańce, zabawy, konkursy z nagrodami, a także pokazy sprzętu służb. To tylko namiastka tego co w tym roku czekało będzie na najmłodszych mieszkańców Powiatu - mówi Jan Puchała, starosta limanowski.

O godzinie 14.30 rozpocznie się Kolorowy Bieg – „Aktywna Mogielica” z Firewall, który zakończy się  o godzinie 16-stej wręczeniem medali dla uczestników.

W trakcie imprezy animatorzy przeprowadzą szereg zabaw i konkursów. Będzie aktywny taniec z publicznością w postaci zumby i disco. Niezwykłą atrakcją będą pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Przeprowadzone zostaną  również liczne konkursy sportowe wraz z zabawą z chustą animacyjną. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich, dzieciaki będą mogły zobaczyć z bliska samochody, motocykle i quada,  zaprezentowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Tradycyjnie nie zawiedzie straż pożarna. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przygotowuje pokaz podczas którego dzieci będą mogły czynnie uczestniczyć w gaszeniu pożaru oraz użyciu tzw. kurtyny wodnej. Ponadto strażacy z grupy wysokościowej, dla dzieci przygotowują specjalny pokaz. Dodatkową atrakcją będą pokazy ratownictwa drogowego przygotowane przez Auto-Moto-Klub  Limanowa, przejazdy na quadach Pana Zbigniewa Marcisza i samochodach terenowych Joniec Team, a także atrakcje przygotowane przez grupę GOPR.

Partnerzy imprezy: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Szpital Powiatowy w Limanowej, Auto Moto Klub Limanowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, JONIEC Team, Grupa Podhalańska GOPR,   Firma GRACJA, TYMBARK S.A., Lody KORAL.

Autor : Agnieszka Piwko