WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Trwają przygotowania do maratonu KIERAT 2017

Środa, 19 Kwiecień 2017

100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego i Gorców i 3900 m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy. Ilu śmiałków tym razem postanowi mu sprostać? Komu uda się dojść do mety? Kto odniesie zwycięstwo w walce z przeciwnościami: niedostatkiem sił, ciemnością, zimnem, kontuzjami? Patronat nad imprezą pełnią Wiesław Janczyk Wiceminister Finansów, Jan Puchała Starosta Limanowski,Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice.

Na trening przed startem masz jeszcze 37 dni!

Podstawowe parametry maratonu KIERAT 2017:

Teren:
Beskid Wyspowy, Gorce
Start/meta: Słopnice (pow. limanowski)
Dystans: 100 km
Suma podejść: 3900 m
Liczba punktów kontrolnych: 13
Czas: 30 godzin (non-stop, dzień i noc)
Termin: 26-28 maja 2017 r.

- Zgłoszeń wpłynęło już ponad 400, z czego połowa została potwierdzona wpłatą wpisowego. Tymczasem największego napływu zgłoszeń spodziewamy się tradycyjnie pod koniec kwietnia - mówią organizatorzy. - Z wielką radością informujemy, że choć rozmowy z potencjalnymi sponsorami rozpoczęliśmy na długo przed rozpoczęciem zapisów, ich lista wciąż się wydłuża. Dziś dołączyło do niej Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. - producent wody mineralnej Kryniczanka. Na Kierat możecie więc przyjeżdżać bez obaw - odwodnienie Wam nie grozi.

Zainteresowanych noclegami w warunkach bardziej komfortowych od karimaty na podłodze, organizatorzy informują, że dysponują jeszcze miejscami w domu wczasowym "U Marka" położonym w bezpośrednim sąsiedztwie bazy maratonu. Rezerwacja miejsc w tym obiekcie wyłącznie za pośrednictwem organizatorów! - Na naszej stronie przybyło też kilka innych ofert noclegowych, do korzystania z których gorąco zachęcamy, jednak rezerwacji należy dokonać bezpośrednio u zarządców tych obiektów - informują organizatorzy.

Przypominamy, że jak co roku, czekamy na zgłoszenia osób, które chciałyby dołączyć do ekipy sędziowskiej. Posiadanie własnego namiotu i środka transportu jest mile widziane, ale nie jest konieczne. Większość patroli sędziowskich dowiezionych zostanie na punkty samochodem terenowym. Bardziej szczegółowe informacje KLIKNIJ TUTAJ.

REGULAMIN MARATONU

Autor : Agnieszka Piwko