WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Sebastian Piaskowy, Andrzej Mrożek i Dawid Tabor zwycięzcami Powiatowej Gimnazjady „Wiem wszystko”

Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017

6 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej, już po raz czternasty odbyła się Powiatowa Gimnazjada pn. „Wiem wszystko”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas III gimnazjów z powiatu limanowskiego. W imieniu Jana Puchała Starosty Limanowskiego nagrody dla zwycięzców wręczali Mieczysław Uryga - wicestarosta limanowski oraz Artur Krzak dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

- Coroczna Gimnazjada jest dla uczniów doskonałą okazją do porównania poziomu wiedzy, motywowania do dalszej nauki i rozwijania umiejętności. Nauczyciele mogą wyłowić nowe talenty i zachęcić podopiecznych do kontynuowania nauki w Liceum - mówi Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski.

Celem wydarzenia jest promowanie najlepszych uczniów, motywowanie ich do poszerzania wiedzy i umiejętności, promowanie liceum jako dalszego etapu ich kształcenia oraz kształtowanie tzw. „zdrowej rywalizacji”. Zakres tematyczny Gimnazjady obejmuje wiadomości i umiejętności znajdujące się w programie nauczania wszystkich przedmiotów w gimnazjum.

- W tym roku w konkursie „Wiem wszystko” wzięło udział 53 uczestników z 18 gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego - mówi Anna Mruk, dyrektor placówki. - Gimnazjada składała się z dwóch etapów: etapu pisemnego – testu wyboru z zakresu wszystkich przedmiotów realizowanych w gimnazjum oraz języka angielskiego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy oraz etapu ustnego – przeprowadzonego na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów:
1. Aleksandra Goryczka - Gimnazjum w Słopnicach
2. Jakub Marek - Gimnazjum w Dobrej
3. Mikołaj Paja - Gimnazjum w Pisarzowej
4. Sebastian Piaskowy - Gimnazjum w Słopnicach
5. Dawid Tabor - Gimnazjum w Słopnicach
6. Aneta Bulanda - Gimnazjum nr 2 w Limanowej
7. Katarzyna Gołąb - Gimnazjum w Laskowej
8. Krzysztof Raczek - Gimnazjum w Rupniowie
9. Dominika Sarata - Gimnazjum w Rupniowie
10. Andrzej Mrożek - Gimnazjum nr 3 w Limanowej

Po czym ostateczna rywalizacja wyłoniła  laureatów trzech pierwszych miejsc.
I miejsce: Sebastian Piaskowy - Gimnazjum w Słopnicach
II miejsce: Andrzej Mrożek - Gimnazjum nr 3 w Limanowej
III miejsce: Dawid Tabor - Gimnazjum w Słopnicach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a laureaci i finaliści uhonorowani zostali dodatkowymi nagrodami książkowymi i rzeczowymi, których zakup możliwy był m.in. dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Autor : Agnieszka Piwko / fot. 1lo.limanowa.pl