WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

O cyberprzemocy w SP nr 1 w Lubomierzu

Czwartek, 06 Kwiecień 2017

Dnia 28.03.2017r. w ramach zajęć profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyło się spotkanie uczniów klas 4, 5, 6 z policjantką - młodszym aspirantem Małgorzatą Wojtas.

 Celem zajęć było przybliżenie  i omówienie form cyberprzemocy.  Uczniowie obejrzeli filmy „Owce w sieci”, które ułatwiły im zrozumienie czym jest cyberprzemoc, jakie niesie ze sobą zagrożenie, a przede wszystkim jak jej unikać i jak się przed nią bronić.  Ważne było uświadomienie tym młodym ludziom, że w chwili zagrożenie nie pozostają sami. Pomocą zawsze służą im rodzice, nauczyciele, wychowawcy.

Drugim zagadnieniem, które było poruszane podczas tego spotkania były gry, które są aktualnie „na topie” wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w dyskusji, dzielili się swoimi doświadczeniami. Wykazali się dużą wiedzą jak również, co ważniejsze, roztropnością w wyborze gier, w które grają.  Małgorzata Wojtas podziękowała za aktywność i wyraziła nadzieję, że uczniowie będą umieli zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, a podczas korzystania z Internetu, będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
 

 

Źródło: UG Mszana Dolna

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 39
Tagi :