WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Bezpiecznie w sieci? Możesz mieć na to wpływ!

Czwartek, 06 Kwiecień 2017

Dnia 4 kwietnia 2017 uczniowie klas IV i VI spotkali się z przedstawicielką Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, młodszą aspirant Małgorzatą Wojtas. Było to działanie prewencyjne związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

Podczas prezentacji funkcjonariuszka pokazała jak niebezpieczne może stać się nieumiejętne korzystanie z Internetu. Przestrzegała, że obdarzenie zaufaniem osób poznanych w sieci może przynieść  bardzo negatywne skutki. Zalecała  również, aby być bardzo ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi. Prosiła też o niezwłoczne powiadomienie rodziców lub nauczycieli o wszelkich próbach nawiązywania kontaktu przez osoby, które chciałyby wykorzystać ufność młodego człowieka.

Policjantka uwrażliwiła odbiorców na zgubne skutki ujawniania swoich danych w sieci i udostępniania zdjęć oraz informacji dotyczących życia osobistego i towarzyskiego. Przestrzegła przed zawieraniem znajomości i spotykaniem się z nowo poznanymi przez Internet osobami bez poinformowania o tym kogoś zaufanego.


Przestrogą dla młodych powinno być również wrzucanie do sieci zdjęć i filmików dotyczących znajomych i kolegów czy koleżanek dla tzw. żartu. Skutki  takich  zachowań  mogą mieć tragiczny finał. Innym zagadnieniem było właściwe zabezpieczenie swojego komputera, stosowanie odpowiednich haseł czy korzystanie z własnego profilu. Podkreśliła, że pomimo różnych zabiegów i próby zmiany tożsamości, nikt z nas nie jest w sieci anonimowy.

 

Źródło: UG Mszana Dolna

Autor : Wydział Promocji, projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 29
Tagi :