WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Środa, 05 Kwiecień 2017

3 kwietnia br. w Remizie OSP w Tymbarku odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestników, opiekunów, organizatorów i zaproszonych gości powitał Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark. W turnieju nagrody m.in. wręczali Jan Puchała Starosta Limanowski wraz z wicestarostą Mieczysławem Urygą oraz Zygmuntem Biedrońskim, Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej. Opiekę nad swoimi podopiecznymi z Łukowicy, sprawował także Józef Pietrzak - Prezes OSP z Łukowicy, a zarazem Radny Powiatu Limanowskiego.

Turniej otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej - dh Grzegorz  Janczyk. Natomiast dh Kazimierz Czyrnek - wiceprezes ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego w Krakowie i równocześnie wiceprezes ZOP ZOSP RP w Limanowej, przedstawił skład jury, które na bieżąco oceniało odpowiedzi uczestników. Przewodniczącym komisji został – bryg. Janusz Kurzeja – Komendant Powiatowy  PSP w Limanowej, Sekretarzem - Bronisław Kunicki – Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej, a członkiem komisji był mł. bryg. Robert  Janczy - funkcjonariusz KP PSP w Limanowej.

- Dziękuję wszystkim tym, którzy zorganizowali dla Was ten turniej - mówi Jan Puchała Starosta Limanowski. - Cieszy mnie wiedza, którą dzielicie się, a jak bardzo jest to ważne w życiu przekonacie się sami będąc dorosłymi. Dbajmy zatem o bezpieczeństwo i przepisy przeciwpożarowe. Życzę Wam wspaniałych wyników w kolejnych turniejach.

Uczestnikami eliminacji były pary zwycięskie z etapu eliminacji na szczeblu miejsko – gminnym w powiecie limanowskim, w 3-ch grupach:

- w grupie I – uczniowie szkół podstawowych - w liczbie  16,
- w grupie II – uczniowie szkół gimnazjalnych -  w liczbie 16.
- w grupie III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych -  w liczbie 5.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych (testów) i przeprowadzeniu rozgrywek finałowych – ustnych, w których brało udział po 3-ch zwycięzców z każdej grupy, jury podało następującą kolejność miejsc:

W grupie I:
I miejsce: Jakub  Hybel - Gmina  Łukowica,
II miejsce: Mikołaj Nawalaniec -  Gmina Słopnice,
III miejsce: Klaudia Skwarczek - Gmina Jodłownik,

W grupie II:
I miejsce: Joanna  Kunicka - Gmina Łukowica,
II miejsce: Gabriela  Florek - Gmina Słopnice,
III miejsce: Oliwia  Głod  - Gmina Łukowica.

W grupie III:
I miejsce: Przemysław Wojcieszczak -  Gmina Limanowa,
II miejsce: Michał Kowalski - Gmina Jodłownik,
III miejsce: Ewelina Trzonek - Gmina Limanowa.

Wymienione osoby, które zajęły miejsca od I - III jako wyróżnienie otrzymały dyplomy i rzeczowe nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali rzeczowe nagrody książkowe. Laureaci  I – szych miejsc z każdej grupy będą uczestniczyć 8 kwietnia 2017r. w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, w Kampusie Wielickim ul. Marszałka J. Piłsudskiego 105 w Wieliczce.

- Mam nadzieję, że dzisiejszy turniej przyczyni się do poprawy wiedzy o ochronie przeciwpożarowej, o bezpieczeństwie, o zasadach dobrego zachowania się młodzieży - mówi bryg. Janusz Kurzeja Komendant Powiatowy  PSP w Limanowej. - Ta młodzież, która dzisiaj uczestniczyła w turnieju w ramach bezpieczeństwa, swoją wiedzą chwali się w szkołach na co dzień. W przyszłości pomoże to im w wyrobieniu dobrych bezpiecznych nawyków.

Organizatorami eliminacji powiatowych w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.: „Młodzież Zapobiega Pożarom” było Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Autor : Agnieszka Piwko