WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Cztery medale dla karateków ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej

Piątek, 17 Marzec 2017

12 marca 2017 roku w hali MOSiR w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 270 zawodników z 31 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Organizatorem tegorocznych zawodów był Przeworski Klub Kyokushin kierowany przez sensei Dariusza Walasa.

Na tegorocznych zawodach po raz pierwszy odbyły się walki nie tylko według przepisów Karate Kyokushin, w formule semi contact i full contact, ale również według przepisów WKF (karate olimpijskie), tzw. point system, według którego odbędzie się rywalizacja w dyscyplinie karate na najbliższej Olimpiadzie – Tokyo 2020. W Przeworsku ARS Klub Kyokushinkai reprezentowali: Damian Górka, Dawid Jonik, Jakub Kądziołka, Jakub Sowa, Jakub Ociepka i Karol Sułkowski.

Z całej szóstki limanowskich wojowników najlepiej zaprezentował się Jakub Kądziołka, który wywalczył dwa medale – brązowy w kumite juniorów młodszych - 50 kg oraz srebrny medal w kumite WKF juniorów młodszych open. Odnotował on również dobry start w mocno obsadzonej konkurencji kata, w której po rundzie finałowej zakwalifikował się do finałowej ósemki.

Kolejni podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika, którzy zajęli miejsca na podium to: Damian Górka, który rywalizował w kumite juniorów młodszych +65 kg oraz Karol Sułkowski, który w konkurencji kata juniorów uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal. Karol Sułkowski rywalizował również w konkurencji kumite juniorów, w formule WKF (karate olimpijskie). Karol w tej konkurencji można powiedzieć, że otarł się o podium. W walce o wejście do finałowej czwórki Karol prowadził na punkty (5:0), niestety w pewnej chwili chyba „zapomniał”, że walczy w innej niż dotychczas formule i potraktował swojego przeciwnika zbyt mocno. Sędziowie przyznali Karolowi punkty karne, co spowodowało, że Karol przegrał tą walkę.

Jeśli chodzi o pozostałych naszych zawodników to nie mieli oni tym razem szczęścia: Jakub Ociepka w konkurencji kata juniorów młodszych uplasował się na 4 miejscu. Tuż za podium, również na 4 miejscu w kata młodzików uplasował się Jakub Sowa, natomiast Dawid Jonik w kumite młodzików wg. przepisów WKF (karate olimpijskie) popełnił podobny błąd jak jego starszy kolega – Karol Sułkowski i zbyt mocno „potraktował” swojego przeciwnika w walce o wejście do finałowej czwórki.

Podsumowując udział naszej szóstki zawodników w tegorocznych MMP i MMM w Karate Kyokushin można powiedzieć z czystym sumieniem, że wszyscy wypadli bardzo dobrze pokazując to, co najważniejsze w karate – wolę walki oraz wysokie i wszechstronne umiejętności. Gratulacje!

Autor : Agnieszka Piwko / Źródło: arslimanowa.pl