WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Wystawa w ramach Programu pn. "Derby Artystyczne 2017 - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne"

Piątek, 17 Marzec 2017

Rusza IV edycja Międzyregionalnego Programu "Derby Artystyczne 2017 - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne". W tym roku wystawa realizowana będzie pn. "Kobieta muzą artysty” i "Inspiracje w malarstwie”. W wystawie weźmie udział ok. 40-60 artystów malarzy z Polski, a zaprezentowanych zostanie ok. 100-120 prac malarskich.

 

Program Derby Artystyczne skierowany jest do wszystkich artystów, również nie posiadających dyplomu ukończenia szkoły artystycznej. Tradycją Derbów Artystycznych jest też prezentacja dzieł zaproszonych do Programu artystów, rozpoznawalnych i cenionych na rynku sztuki.

Głównym celem Programu jest prezentacja szerokiemu odbiorcy twórczości artystów malarzy i grafików z różnych regionów Polski, głównie południowej, a tym samym konfrontacja tej twórczości oraz integracja środowisk artystycznych. Szczególny nacisk organizatorzy kładą na udostępnianie wystaw młodzieży szkolnej. 

Propozycje prac do wystaw w ramach tegorocznej edycji Programu mogą być zgłaszane przez artystów malarzy, grafików oraz w imieniu artystów przez lokalne placówki kultury oraz organizacje zrzeszające twórców z terenu województwa śląskiego, małopolskiego, a także z województw ościennych i innych regionów kraju, zgodnie z Regulaminem.

Termin zgłoszeń przewidziano do dnia 24.03.2017 r. do godziny 24.00. Informacje i druki są dostępne na stronie internetowej: www.art-plus.info/derby/zgloszenia2017. Kontakt mailowy:  derby.art-plus@o2.pl 

REGULAMIN ORGANIZACYJNY 

REGULAMIN WYSTAWY

 

Przypomnijmy.  W "Derbach Artystycznych" w roku 2016, udział wzięło 52 artystów, łącznie z zaproszonymi gośćmi, w tym 90% posiadało dyplom ukończenia szkoły artystycznej. Wszystkie wystawy były dostępne nieodpłatnie dla publiczności, a ze wstępnych podsumowań współorganizatorów wynika, że wystawy zrealizowane w 2016 roku w okresie od lutego do grudnia, odwiedziło w obu województwach ponad 17 tyś. osób.

Autor : Piotr Siciarz, źródło: Centrum Art-Plus
Wyświetleń : 35
Tagi :