WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Święto Zawodów w ZSTiO

Czwartek, 09 Marzec 2017

8 marca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów. Uroczystego otwarcia przygotowanych ekspozycji i stoisk dokonała Grażyna Szumilas - dyrektor ZSTiO wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli: Starosta Limanowski - Jan Puchała, Wicestarosta - Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego - Artur Krzak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Marek Młynarczyk, a także dyrektorzy szkół - ZS nr 1 - Eugeniusz Bogacz i ZSP w Mszanie Dolnej Halina Bubiłek.

 

W tym roku limanowski „Mechanik" odwiedziło ponad 960 gimnazjalistów z 25 gimnazjów z całego regionu. Młodzież miała możliwość zobaczyć bogate zaplecze dydaktyczne ZSTiO, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS nr 1 w Limanowej, ZSTiO w Limanowej, ZSP i ZSTI w Mszanie Dolnej. Szkoła zachwycała młodzież pracowniami informatycznymi, samochodowymi, elektrycznymi, mechatronicznymi czy przyciągającymi wzrok ekspozycjami architektów krajobrazu.

Jan Puchała Starosta Limanowski w swoim przemówieniu zaznaczył jak ważne w dzisiejszych czasach jest wykształcenie kierunkowe. - Dążymy, by nasze szkoły proponowały gimnazjalistom bogatą ofertę wielobranżową, by każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie.

Z okazji Dnia Kobiet gimnazjalistki zostały obdarowywane przez architektów krajobrazu kolorowymi lizakami w kształcie kwiatów, a przybyłym wraz z młodzieżą paniom nauczycielkom uczniowie ZSTiO wręczali kwiaty. Na stoiskach i ekspozycjach nie brakło także innych ciekawostek jak na przykład słodkości w konkursie językowym.


Tegoroczna edycja Święta Zawodów była również promocją ruszającego, nowego projektu z poddziałania 10. 2. 2. - Kształcenie zawodowe uczniów, który umożliwi wyposażenie pracowni dydaktycznych w szkołach zawodowych powiatu limanowskiego, a także da możliwości bezpłatnego skorzystania przez uczniów z szeregu kursów, zajęć i staży w różnych branżach zawodowych.

Autor : Agnieszka Piwko / fot. A. Piwko i zstio / źródło: zstio
Wyświetleń : 192
Tagi :