WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej... zdarzenia z 7 marca 2017 r.

Czwartek, 09 Marzec 2017

Limanowa. 7 marca br. w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Limanowej odebrał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w mieszkaniu na terenie miasta Limanowa. Ze wstępnych ustaleń w tej sprawie wynika, że do zatrucia doszło w łazience podczas brania kąpieli przez 30-letnią kobietę. Narażeni na zatrucie tlenkiem węgla byli także pozostali członkowie rodziny: 30-letni mężczyzna i 7-letni chłopiec, którzy przebywali w innych pomieszczeniach. Wszystkim udzielono pomocy medycznej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W dalszej części, Policja wykonywała czynności wraz z biegłym z zakresu gazownictwa. Ze wstępnych ustaleń biegłego wynika, że do zatrucia doszło na skutek niesprawności czujnika w kotle gazowym oraz braku dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia, który powodował silny ciąg wsteczny instalacji wentylacyjnej. Rodzina po wywietrzeniu mieszkania mogła wrócić do swojego domu, jednak została poinformowana o zakazie korzystania z tych urządzeń.

Koszary. W miejscowości Koszary około godz. 10:00 patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego rowerem. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu – miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiadał już aktualny zakaz prowadzenia rowerów wydany przez Sąd Rejonowy w Limanowej. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia rowerów, kierujący odpowie przed Sądem.
 

Autor : Piotr Siciarz
Wyświetleń : 19
Tagi :