WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

O dobrym wychowaniu słów kilka

Poniedziałek, 06 Marzec 2017

„Proszę, dziękuję, przepraszam” - to magiczne słowa klucze, które otwierają niejedne drzwi. O zasadach savoir vivre'u przypomnieli uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej aktorzy sceny krakowskiej - Wojciech Habela i Jacek Lecznar.


- Można już mówić o przyjaźni z tym sympatycznym duetem, który gościmy co roku z nowym programem propagującym kulturę i wiedzę polonistyczną – informują nauczyciele z Kasinki Małej.

Tym razem panowie zaprezentowali spektakl pt. Dziękuję, przepraszam i proszę, czyli zasady dobrego zachowania, spektakl bardzo ważny i potrzebny, przygotowany dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Młodzież często zapomina o podstawowych zasadach grzecznościowych, więc zostały one w sposób ciekawy i praktyczny przypomniane oraz utrwalone.

Aktorzy wyjaśnili zebranym, że słowa „savoir vivre” oznaczają „sztukę życia”, następnie sprawdzili znajomość reguł grzeczności, zwyczajów, form towarzyskich wśród uczniów. Podkreślili, że dobre maniery są wyznacznikiem kultury osobistej człowieka. Z poczuciem humoru przedstawili różne scenki z życia codziennego z udziałem wybranych uczniów, by pokazać, jak należy kulturalnie zachować się m.in. przy stole, podczas rozmowy telefonicznej, przy powitaniu, w relacjach damsko - męskich. Aktorzy zachwycili młodzież wspaniałą grą i doskonałą dykcją.

Uczniowie gromkimi brawami podziękowali artystom za ciekawą i innowacyjną lekcję dobrego wychowania.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 45
Tagi :