WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Piłkarze Wisły Kraków w limanowskim "Ekonomie"

Piątek, 03 Marzec 2017

2 marca br. na honorowym miejscu na hali sportowej „Ekonoma” zasiadła delegacja piłkarzy z Krakowa: Arkadiusz Głowacki – kapitan Białej Gwiazdy (obrońca), Rafał Boguski (pomocnik), Jakub Bartkowski (obrońca), Alan Uryga (pomocnik) i Kazimierz Kmiecik (asystent trenera). Zaproszenie od dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej na spotkanie z piłkarzami Wisły Kraków S.A. przyjął Starosta Limanowski Jan Puchała.

 

Zawodników Wisły Kraków, utytułowanego krakowskiego klubu, 13 – krotnego Mistrza Polski posiadającego 111 - letnią historię i tradycję, powitała hymnem Białej Gwiazdy limanowska młodzież. Następnie fani zaprezentowali kilka wiślackich przyśpiewek, zorganizowanych przez fanklub Wisły Kraków w Limanowej pn. Wiślacka Limanowa FC.

Podczas tego typu spotkań, nie mogło zabraknąć pytań do zawodników. Najwięcej z nich trafiło do Arkadiusza Głowackiego i Rafała Boguckiego.

 

 

- Jesteśmy pod wrażeniem waszego zaangażowania i całej oprawy, którą przygotowaliście, za co w imieniu całej drużyny bardzo dziękuję. Mam również nadzieję, że zobaczymy się w takiej atmosferze już na stadionie podczas najbliższego meczu z Piastem - powiedział Alan Uryga.

Natomiast trener Kmiecik opowiedział młodzieży swoją piłkarską historię. - Od dziecka wiedziałem, że chcę grać w piłkę i zostać piłkarzem. Boisko usytuowane było od mojego domu tylko 50 metrów, dlatego kiedy tylko mogłem to szedłem na nie z kolegami. Można też powiedzieć, że tu w Limanowej zaczęła się moja kariera piłkarska. W szkole podstawowej byłem tutaj na obozie, na którym zostałem wypatrzony przez trenerów Wisły - wspominał Kazimierz Kmiecik.

- Pomysłodawcą spotkania był jeden z naszych uczniów mający kolegów właśnie wśród zawodników Wisły Kraków - mówi dyrektor szkoły Eugeniusz Bogacz. - Limanowski fan klub w naszej szkole liczy 50 uczniów, natomiast na dzisiejsze spotkanie przyszło ich aż 500.

- Ważne, aby każdy człowiek w życiu miał pasję - mówił Jan Puchała Starosta Limanowski. - Dzisiaj, w tym miejscu tą pasję widać! Życzę wszystkim, abyście zawsze robili to co lubicie i mieli najwyższe emocje podczas realizacji swoich marzeń.

Każdy z limanowskich fanów otrzymał od obecnych piłkarzy i trenera zdjęcia z własnoręcznym podpisem. Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia - ostatniego akcentu wydarzenia.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Eugeniusz Bogacz dyrektor ZS nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej, Marek Hejmo - wiceprezes zarządu Wisły Kraków S.A., Damian Dukat prezes stowarzyszenia kibiców Wisły Kraków, Przemysław Marczewski - specjalista do spraw komunikacji, Agnieszka Żaczyk - przedstawiciel biura prasowego oraz fan klub Wisły Kraków Wiślacka Limanowa FC.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 222
Tagi :