WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

III edycja konkursu historycznego "ZNAJ - ZNAK" dla gimnazjalistów w ZS im. KEN w Tymbarku

Czwartek, 02 Marzec 2017

28 lutego br. już po raz trzeci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku odbył się Konkurs historyczny dla gimnazjalistów "Znaj-Znak". Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Jan Puchała i krakowski oddział IPN.

Do rywalizacji stanęło 24 gimnazjalistów z Pisarzowej, Kasiny Wielkiej, Dobrej, Limanowej, Laskowej, Piekiełka, Rupniowa i Tymbarku. Komisja w składzie: Ewa Skrzekut - Kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Paulina Ablewicz - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej oraz Dariusz Gorajczyk - pracownik Krakowskiego Oddziału IPN, wyłoniła zwycięzców konkursu.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Urszula Smaga - SG w Tymbarku
II miejsce - Mirosław Smoroński - Niep. Gim. w Piekiełku
III miejsce - Marcelina Banach - SG w Tymbarku.

 

Uczestnicy konkursu wzięli też udział w rozgrywkach strzeleckich pod okiem prof. Grzegorza Dziadonia.

Wyniki:
I miejsce - Jakub Sporek
- Samorządowe Gimnazjum w Tymbarku
II miejsce - Filip Klimek - Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku
III miejsce - Mateusz Gądek - Zespół Szkół w Pisarzowej.

Po podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród uczestnicy i ich opiekunowie wysłuchali wykładu Dariusz Gorajczyka na temat jednego z żołnierzy wyklętych - Józefa Kurasia „Ognia". Wstępem do wykładu była ballada – Epitafium dla majora "Ognia" - w wykonaniu dziewcząt z klas policyjnych: Marty Piekarczyk, Katarzyny Jakubiak i Justyny Sral.

Nad przebiegiem konkursu czuwali także chłopcy z klas wojskowych: Maciej Górszczyk, Patryk Tomasiak, Paweł Pałubiak, Dawid Migas i Adam Pradziad.
 

Autor : Agnieszka Piwko / fot. ZS im. KEN Tymbark
Wyświetleń : 103
Tagi :