WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Najpopularniejszy Sportowiec 2016 roku Gazety Krakowskiej z terenu powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego wybrany

Wtorek, 28 Luty 2017

Laury na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej w 2016 roku odbierali nie tylko sportowcy, ale i trenerzy. Uhonorowany został również redaktor Daniel Weimer, którzy od wielu dziesięcioleci popularyzuje sport na łamach Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Gratulacje dla limanowskich sportowców, w imieniu Starosty limanowskiego Jana Puchały przekazywał Paweł Pięta dyrektor limanowskiego MOS'u.

27 lutego br. Gazeta Krakowska podsumowała plebiscyt, w którym czytelnicy wybierali najpopularniejszych sportowców z regionu w roku 2016. W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu wręczone zostały puchary najlepszym z najlepszych w plebiscycie na „Najpopularniejszego Sportowca 2016 roku z terenu powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego”. Uroczystą galę poprowadził małżeński duet Katarzyna i Paweł Zygmuntowie.

Pierwsze miejsce uzyskała 12-letnia Klaudia Kowalska, zawodniczka karate reprezentująca barwy NKS Karate Kyokushin Nowy Sącz. W głosowaniu Czytelników Gazety Krakowskiej uzyskała tysiąc głosów i zwyciężyła wśród sportowców. Na drugim miejscu w kategorii sportowców uplasowała się piłkarka nożna nowosądeckiej Starówki Patrycja Budzyń. Na trzecim - reprezentant NKS Karate, Dominik Janik.

Z terenu powiatu limanowskiego znaleźli się:
5 m-ce - Dawid KOSMAL - tenis stołowy z UKS Płomień Limanowa
6 m-ce - Kacper PIASKOWY - taekwondoo, Mszana Dolna
9 m-ce - Bartosz Sułkowski - tenis stołowy z UKS Płomień Limanowa.

Za najlepszego trenera w minionym roku uznano Jerzego Czerneckiego z piłkarskiej Akademii Sandecja, który odebrał puchar z rąk trenera Sandecji Radosława Mroczkowskiego. - Czuję się usatysfakcjonowany tym wyróżnieniem - przyznał szkoleniowiec. - Wiele osób pracuje na to, by było widać tego jednego. Dziękuję za wyrozumiałość mojej żonie i synowi, często to nasi najbliżsi są tzw. ofiarami naszych pasji, ale trzeba umieć otaczać się odpowiednimi osobami i ja to szczęście mam - dodał.

Najgłośniej na sali zrobiło się, gdy ogłoszono triumfatorów wśród drużyn. Scena momentalnie zapełniła się młodymi sportowcami. Widzom ukazały się zwycięskie w plebiscycie piłkarki nożne Starówki Nowy Sącz, młodzi szczypiorniści i szczypiornistki z UKS Wiertmetu Libusza i UKS Sępu Wilczyska.

Najwytrwalszym weteranem został tenisista stołowy UKS Królewski - Biecz Bronisław Opiela, na drugim miejscu uplasował się Jarosław Oleksy z limanowszczyzny. Odkryciem roku wybrano Julię Król ze Starówki. Laureatom plebiscytu gratulowali m.in. wiceprezes Polska Press w Krakowie Dariusz Kołacz, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech i parlamentarzyści: Stanisław Kogut, Józef Leśniak i Jan Duda, Paweł Pięta dyrektor limanowskiego MOS'u oraz prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi Artur Czernecki.

Autor : Agnieszka Piwko