WIADOMOŚCI - Inwestycjewróć do listy wiadomości

Promesa dla powiatu limanowskiego

Poniedziałek, 27 Luty 2017

27 lutego br. Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski, wręczył jednostkom samorządu terytorialnego z terenu powiatu limanowskiego promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dokumenty zostały wręczone w Starostwie Powiatowym w Limanowej.


- Panie Wojewodo, dziękujemy za merytoryczne wsparcie oraz za subwencje jakie nasze gminy dzisiaj dostały
- mówił Jan Puchała, Starosta Limanowski. - Pieniądze pozwolą na realizację ważnych inwestycji.

 

Powiat limanowski otrzymał 501 922 zł na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz  4 mln 610 tys. zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

- Jeśli chodzi o środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jest to dopiero pierwsza transza, także wkrótce będą przyznane kolejne. Wiem też na pewno, że środki przekazane samorządom, to środki, które na pewno zostaną dobrze wykorzystane - mówi Piotr Ćwik, Wicewojewoda Małopolski. - Powiat Limanowski otrzymał największą kwotę na dofinansowanie, w ramach promes.

 

W spotkaniu udział wzięli: Piotr Ćwik, Wicewojewoda Małopolski, Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga wicestarosta, Agata Zięba i Wojciech Włodarczyk - Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego, Jolanta Grzegorzek, Ewa Filipiak, Rafał Rusnak - Radni Powiatu Limanowskiego, Andrzej Matlęga - Sekretarz Powiatu Limanowskiego, Justyna Tokarczyk - dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym w Limanowej, Marek Urbański - dyrektor PZD w Limanowej oraz przedstawiciele poszczególnych gmin odbierających podpisane promesy.

Beneficjentami promes zostali powiat limanowski oraz gminy: Słopnice, Tymbark i Dobra.

Jan Puchała, Starosta Limanowski odebrał z rąk Wicewojewody Piotra Ćwika promesę dla Powiatu Limanowksiego. W ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przewiduje się dofinansowanie w 2017 r. zadania pn. "Odbudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1579 K Siekierczyna - Naszacowice w miejscowości Świdnik, Owieczka wraz z umocnieniem brzegowym."

Promesę dla Gminy Dobra odebrał Jan Palki - Przewodniczący Rady Gminy Dobra 

Promesę dla Gminy Tymbark, odebrała Skarbnik gminy - Zofia Duda.

Promesę dla Gminy Słopnice, odebrał Józef Wikar - Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.

 

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 221
Tagi :