WIADOMOŚCI - Inwestycjewróć do listy wiadomości

Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Limanowej

Środa, 15 Luty 2017

7 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej, z inicjatywy Starosty Limanowskiego odbyło się spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Limanowej z wydziału rodzinnego i nieletnich adresowane do rodzin zastępczych, pracowników zespołu ds. pieczy zastępczej oraz kuratorów sądowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Joanna Rawska-Pietrzkiewicz sędzia Sądu Rejonowego w Limanowej oraz Monika Nawalaniec Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

W trakcie spotkania omówiono problematykę związaną z psychologicznymi i prawnymi aspektami kontaktu dziecka przebywającego w rodzinnej pieczy zastępczej z rodzicem biologicznym. Podjęto dyskusję z udziałem SSR Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich - Joanną Rawską – Pietrzkiewicz. Ponadto zwrócono uwagę na czynniki zagrożenia i wsparcia mające wpływ na współpracę pomiędzy rodziną zastępczą a sądem. Wymieniono doświadczenia i podjęto działania celem wypracowania wspólnego porozumienia. Poruszono również temat praw i obowiązków rodzin zastępczych. Pani Sędzia oraz pracownicy zespołu ds. pieczy zastępczej bardzo chętnie odpowiadali na pytania rodzin zastępczych.

Spotkanie było dobrą okazją do wypracowania wspólnych rozwiązań celem zwiększenia współpracy międzyinstytucjonalnej, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Autor : Agnieszka Piwko