WIADOMOŚCI - Inwestycjewróć do listy wiadomości

Kolejny ważny projekt w realizacji

Poniedziałek, 16 Styczeń 2017

Wsparcie służb ratunkowych RPO WM 2014 – 2020. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Limanowskiego poprzez stworzenie systemu monitorowania i ostrzegania przed klęskami żywiołowymi oraz zakup niezbędnego wyposażenia.

Powiat Limanowski realizuje projekt, który otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w Poddziałaniu 5.1.2. Wsparcie służb ratunkowych i został oceniony jako drugi najlepszy projekt w Województwie Małopolskim na 30 złożonych projektów!

W ramach projektu zaplanowano realizację następujących działań:

- na zakup i dostawę 5 beczkowozów na wodę pitną  dla Gmin Słopnice, Laskowa, Jodłownik, Limanowa oraz Miasta Mszana Dolna

- agregat prądotwórczy dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego (moc agregatu to 100 kW)
- zakup systemu ostrzegania burzowego i meteo
- promocja projektu

Projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Laskowa, Jodłownik, Limanowa, Słopnice oraz Miastem Mszana Dolna – każdy z partnerów otrzyma w ramach projektu beczkowóz na wodę pitną o pojemności 5000 l.

Dofinansowanie projektu z UE:  410 748,40 zł

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości