WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

„Natura 2000 w powiecie limanowskim”- konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Piątek, 28 Październik 2016

28 października 2016r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów tegorocznego konkursu plastycznego pn. „Natura 2000 w powiecie limanowskim”. Nagrody wręczali Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Agata Zięba oraz Dyrektor Wydzłu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Anna Fabia.

- Bardzo się cieszę, że każdego roku tak licznie bierzecie udział w naszych konkursach oraz we wszelkich działaniach związanych z edukacją ekologiczną prowadzoną przez powiat limanowski – zwrócił się do nauczycieli i młodzieży Jan Puchała Starosta Limanowski. Wszyscy wiemy, że troska o środowisko naturalne jest bardzo ważne dla życia człowieka i tym ważniejsze jest aby od najmłodszych lat uczyć się dbać o jego stan. Dziękuję wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie przysyłając swoje niezwykłe prace, gratulując przy tym talentu i kreatywności.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska naturalnego i przyrody oraz kształtowanie zachowań proekologicznych wśród młodzieży. Konkurs polegał na wykonaniu prac plastycznych dowolną techniką. Podczas oceny prac brano pod uwagę trafność doboru tematu pracy, umiejętność powiązania różnych obszarów Natura , jakość wykonania, oryginalność, stopień trudności wykonania. Prace były oceniane w 3 kategoriach wiekowych.

Na ogłoszony konkurs łącznie wpłynęło 60 prac konkursowych, tj. 11 prac ze szkół podstawowych z klas I-III, 36 prac ze szkół podstawowych z klas IV-VI oraz 13 prac ze szkół gimnazjalnych. Komisja konkursowa z uwagi na liczbę prac postanowiła podzielić kategorie wiekową dzieci w wieku szkoły podstawowej na dwie kategorie dzieci w wieku klas I-III oraz dzieci w wieku klas III-IV oraz postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii dzieci w wieku szkół podstawowych klasy I-III:

MIEJSCE I: Justyna Szkarłat Szkoła Podstawowa Jaworzna
MIEJSCE II: Julia Olchawa Szkoła Podstawowa Jaworzna
MIEJSCE III: Mikołaj Pacułt Szkoła Podstawowa Kamionka Mała
Wyróżnienie: Julia Janczyk Szkoła Podstawowa Nowe Rybie

W kategorii dzieci wieku szkół podstawowych klasy IV-VI:
MIEJSCE I: Olga Siembab Zespół Placówek Oświatowych Skrzydlna
MIEJSCE II: Małgorzata Musiał Szkoła Podstawowa Stara Wieś II
MIEJSCE III: Kacper Bańczak Zespół Szkół Pisarzowa
Wyróżnienie: Jakub Pryma Szkoła Podstawowa Świdnik

W kategorii dzieci w wieku szkoły gimnazjalnej:
MIEJSCE I: Faustyna Król Gimnazjum Stara Wieś II
MIEJSCE II: Anna Musiał Gimnazjum Stara Wieś II
MIEJSCE III: Łucja Mrózek Gimnazjum Jurków
Wyróżnienie: Gabriela Zelek Gimnazjum Laskowa
Wyróżnienie: Paulina Rozum Gimnazjum Laskowa

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Limanowej, a nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawował Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Powiatowe Centrum Ekologiczne.

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki