WIADOMOŚCI - Ogłoszeniawróć do listy wiadomości

INFORMACJA

Czwartek, 07 Lipiec 2016

Informacja w sprawie przeprowadzenia prac obserwacyjno – pomiarowych w lasach wszystkich kategorii własności w latach 2016-2020.

Minister Środowiska informuje, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich kategorii własności w latach 2016-2020 będą prowadzone prace obserwacyjno – pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.
Prace terenowe będą wykonywane w każdym roku w okresie od 1 czerwca do 30 września. Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski w relacji do zmieniających się warunków środowiska.
Prace terenowe związane z monitoringiem lasu odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych w sieci 8 x 8 km. Pomiary i obserwacje wykonywane są zgodnie z instrukcją opracowana przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwo Środowiska.
Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia wykonywane będą przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa lub osoby upoważnione przez Instytut.
 

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki
Wyświetleń : 28
Tagi :