WIADOMOŚCI - Ogłoszeniawróć do listy wiadomości

Spotkanie grupy wsparcia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością

Poniedziałek, 25 Kwiecień 2016

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zaprasza opiekunów osób z niepełnosprawnością na kolejne spotkanie w ramach grupy wsparcia, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia br. o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej Sitarstwa Powiatowej w Limanowej s. 204 budynek B.

Udział w grupie wsparcia umożliwi zaspokojenie potrzeby przynależności, nawiązanie relacji w grupie, a także budowanie systemu wsparcia poprzez pozyskiwanie niezbędnych, pożytecznych informacji.
Niezwykle ważne dla opiekunów osób z niepełnosprawnością jest również dzielenie się doświadczeniem i wzajemną pomocą w przezwyciężaniu trudności. Zaspakaja to potrzebę bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia. Daje szansę na wzajemne obdarowanie się wsparciem emocjonalnym powodująca wzrost sił wewnętrznych do walki często z poczuciem bezradności. Sprzyja także przezwyciężeniu poczuciu osamotnienia, zmniejsza niepokój i  pozwala na wzrost duchowy.

Motywacja i podjęcie działań prowadzących do rozwiązania trudności, otwarcie się na wsparcie i sięgnięcie po oferowaną pomoc stanowią ważne punkty odniesienia w działalności grupy wsparcia.
Dzielenie się własnymi doświadczeniami zakończonymi sukcesem, stwarza możliwość poznania różnych sposobów wyjścia z trudnego położenia. Wykorzystanie nadziei jako narzędzia dającego siłę, wzmacniającego wiarę w możliwość zmiany sytuacji pozwala osobom pełniącym rolę opiekuna na radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, które pojawiają się w życiu każdego człowieka.

Uczestnicy grupy wsparcia mają możliwość korzystania z w/w dóbr, nawiązania relacji z innymi osobami, będącymi w podobnym położeniu- co pozwala na czerpanie siły, radości, a także innych wartości dla siebie i swoich bliskich.

Szczegółowe informacje na temat grupy wsparcia można uzyskać dzwoniąc pod numerem telefonu: (18) 33 37 825. Informacji udziela Pani Janina Kędroń – pracownik PCPR w Limanowej.

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki