WIADOMOŚCI - Zdrowiewróć do listy wiadomości

Trwają darmowe badania w ramach Ogólnopolskiego Programu Chorób Narządu Słuchu !

Poniedziałek, 02 Listopad 2015

Powiat Limanowski oraz gabinety MARMED serdecznie zapraszają mieszkańców limanowszczyzny do skorzystania z bezpłatnych kompleksowych audiometrycznych badań słuchu.

Program obejmuje pacjentów z terenu Powiatu Limanowskiego.Program obejmuje wykonanie badań audiometrycznych. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, pacjent kierowany będziena konsultację specjalistyczną.

W najbliższym czasie zaplanowane zostały konsultacje dla pacjentów :

5 listopad w godzinach 9.00-14.00 w Ośrodku Zdrowia w Szczyrzycu

19 listopad w godzinach 9.00-12.00 w OSP Szyk

24 listopad w godzinach 9.00-12.00 w OSP Sadek

Czy wiesz, że...

Niedosłuch zwykle na początku nie daje objawów choroby, a późne wykrycie daje małe szanse na wygranie walki z chorobą. Należy więc wykonywać badania profilaktyczne, gdyż niedosłuch wykryty we wczesnym stadium daje większe szanse leczenia.

Dorosły człowiek powinien badać słuch przynajmniej raz w roku. Dlaczego? Ponieważ niedosłuch to choroba podstępna, powolna i niemal bezobjawowa- a przez to wszystko niezwykle trudna do wychwycenia bez pomocy specjalistów.


- Jeżeli pogłaśniasz telewizor lub radio,
- Jeżeli sprawia Ci kłopot rozmowa przez telefon,
- Jeżeli nie rozumiesz rozmowy prowadzonej wśród kilku osób,
- Jeżeli sprawia Ci trudność słuchanie w miejscach publicznych/kościół, urząd…/

Przyjdź i sprawdź swój słuch!


Niedosłuch przestał być chorobą występującą tylko u seniorów. Kolejne pokolenia słyszą coraz gorzej i warto zapobiec chorobie już przy pierwszych objawach.
Do utraty słuchu dochodzi powoli, na przestrzeni wielu lat, a skutki ujawniają się stopniowo. Powoduje to, że osobom niedosłyszącym trudno jest ocenić czy cierpią na niedosłuch.

Przypominamy, że badanie słuchu audiometryczne jest wykonywane u pacjentów od ok. 5 roku życia oraz trwa 15 minut, a sam wynik jest wydawany bezpośrednio po wykonaniu pomiaru i stanowi dużą wartość w późniejszej ocenie specjalisty lekarza laryngologa bądź akustyka słuchu.
Na miejscu odpowiemy na Państwa pytania dotyczące niedosłuchu, wyjaśnimy jak dbać o swój słuch. Test audiometryczny jest całkowicie bezbolesny.

Pacjentów prosimy o wcześniejsze zapisy na wizyty. Szczegółowe informacje pod numer telefonu: (18) 546 14 00.

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki
Wyświetleń : 229
Tagi :