WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Pierwsze miejsce dla kapeli z Kasiny Wielkiej!

Wtorek, 04 Sierpień 2015

W dniach 25 -26 lipca b.r.  Zespół Regionalny "Kasinianie - Zagórzanie" wziął udział w 52 Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Członkowie zespołu wystąpili na scenach Żywca i Szczyrku. Uczestniczyli również w międzynarodowym korowodzie grup folklorystycznych biorących udział w TKB. Kapela zespołu w składzie: Adam Rusnarczyk – prym,  Mateusz Rusnarczyk – sekund, Andrzej Ciężadlik – bas   wystąpiła także w konkursie kapel. Konkurs ten odbył się jako samodzielna impreza 46. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w dniach 25-28 lipca.


    Komisja konkursowa w składzie: Anna Borucka-Szotkowska - przewodnicząca komisji, muzykolog; Stanisław Michałczak – muzyk; Zbigniew Wałach – muzyk i Marta Jekiełek - sekretarz jury po wsłuchaniu 22 prezentacji w KATEGORII  KAPEL -  jedno z trzech równorzędnych  I miejsc przyznała   kapeli zespołu KASINIANIE- ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej.


     Wyjazd na festiwal możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Mszana Dolna  w ramach projektu „Upowszechnianie kultury ludowej górali zagórzańskich”.

 

Źródło UG Mszana Dolna

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki
Wyświetleń : 273
Tagi :