Limanowa Forrest – tylko dla najtwardszych

Poniedziałek, 06 Lipiec 2015

Na mecie wszyscy byli zgodni co do jednego – w tak ekstremalnych warunkach, nigdy do tej pory nie odbywała się rywalizacja biegu Limanowa Forrest. Blisko czterdziestostopniowy upał dawał się naprawdę mocno we znaki nawet najbardziej zaprawionym w bojach biegaczom. Do rywalizacji w siódmej już edycji zgłosiło się blisko czterystu zawodników z różnych części kraju, ale nie tylko. Bo wśród startujących uwagę przykuwali między innymi Kenijczyk Francis Lagat, biegacze z Ukrainy i Czech.

Trasa biegu była bardzo zróżnicowana. Przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Długość trasy wynosiła około 7 km. Zawodnicy musieli pokonać 300-metrową różnicę wzniesień.

Rywalizacja odbywała się w czterech głównych kategoriach: open, nordic - walking, samorządowców i służb mundurowych.

Główny bieg wygrał Ukrainiec Pavlo Veretskij, drugi był Adam Czerwiński z Krakowa na najniższym stopniu podium stanął biegacz z Kenii – Francis Lagat.

Warto podkreślić, iż w kategorii samorządowców trzecie miejsce zajął pracownik Starostwa Powiatowego w Limanowej Czesław SzubrytJestem bardzo zadowolony, bo w stosunku do poprzedniego roku poprawiłem się o dwadzieścia miejsc. Byłoby może lepiej, gdyby nie kontuzja łydki, która mi dokuczała. Ale nie można  narzekać – powiedział nam po biegu.

Dodajmy, że najstarszy uczestnik miał w tym roku 88 lata, a najmłodszy – niewiele ponad cztery. Dokładne wyniki i klasyfikację końcową znajdziecie pod tym linkiem http://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z150705

Nagrody wręczali: poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga, burmistrz Limanowej Władysław Bieda
komisarz  Beata Radoń - Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Wiesława Misterka - Skarbnik Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA), komisarz Jarosław Pachut - Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - Region IPA Limanowa, prezes Limanowskiego Banku Spółdzielczego Adam Dudek, prezes Limanowa Forrest Andrzej Sądelski,

Warto wspomnieć, że podczas trwania "imprezy" funkcjonariusze Policji oraz członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, w ramach akcji "Z NAMI BEZPIECZNIEJ" rozdali dzieciom prawie 200 szt. opasek odblaskowych.

Ponadto, "mundurowi" nagrodzili najmłodszych uczestników biegu policyjnymi maskotkami.

Mieczysław Uryga nie ukrywał podziwu dla hartu ducha i żelaznej kondycji uczestników biegu. – Rywalizacja w takich warunkach ma wymiar nie tylko czysto sportowy, ale to także w tych warunkach była to walka z samym sobą, z przełamaniem słabości czy kryzysu. Serdecznie wszystkim gratuluję, niezależnie od miejsca, które zajęli. Proszę przyjąć również pozdrowienia od starosty limanowskiego Jana Puchały. I od razu zapraszam wszystkich w najbliższą sobotę pod Mogielicę, gdzie od godziny 15 mamy tradycyjne biegi wokół tej malowniczej góry a w niedzielę mam nadzieję, że zobaczymy się również w Zalesiu na spotkaniu i powiatowym przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu – mówił.

Podczas imprezy zbierane były pieniądze na pomoc osobom niepełnosprawnym. Dzięki hojności uczestników i kibiców udało się zebrać ponad 2,5 tysiąca złotych.

Autor : Biuro Promocji Kultury i Turystyki