WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Towarzyskie Rajdy Konne czas zacząć

Wtorek, 19 Maj 2015

Rozpoczęli w niedzielę (17 maja) w Stajni Apacz w Mszanie Górnej u p. Roberta Sławeckiego.Później przyjdzie czas na Wietrzychowice w Powiecie Tarnowskim (21 czerwca). Trzeci raz spotkają się 1 sierpnia w Łopusznej pod Nowym Targiem, następnie 12 września pojawią się w Skale. I wreszcie finał – 10 października – w Kamionce Wielkiej. Tak wygląda rozkład jazdy II Pucharu Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych.

Imprezie patronuje wojewoda małopolski Jerzy Miller oraz starostowie i wójtowie terenów, na których odbywać się będą poszczególne etapy zawodów. Wśród nich jest starosta limanowski Jan Puchała i wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.

Dodajmy, iż w promowanie zawodów włączył się bardzo aktywnie wielki miłośnik koni, znany aktor Marek Siudym, którego mieliśmy przyjemnośc spotkać w Mszanie Górnej.

Laureatami pierwszej edycji pucharu zostali:

W kategorii Duże Konie:
I miejsce – Beata Kocemba na koniu Kaprys, OHiJ Tara Kamionka Wielka
II miejsce – Klaudia Mysza na koniu Jaruga, KJ Apacz Mszana Górna
III miejsce – Andrzej Korabik na koniu Jar, KJ Apacz Mszana Górna

W kategorii Kuce:
I miejsce – Jeremiasz Wcisło na koniu Cyt, MKJ Hucuł Myślenice
II miejsce – Karolina Skoczeń na koniu Aktor, Rancho na Załpie Laskowa
III miejsce – Zuzanna Kasieczka na koniu Wilka, OHiJ Tara Kamionka Wielka

W kategorii Małe Konie:
I miejsce – Zuzanna Kądziołka na koniu Don Quarie, Grupa Rajdowa Łyczanka

W konkursie Best Condition zwycięzcą okazała się Nela, zawodnik - Kamil Czuba Stajnia u Johna

Za Wrażenie Ogólne nagrodę otrzymał Angol Spirit, zawodnik - Konrad Kocemba OHiJ Tara Kamionka Wielka.

Sędziowie i organizator imprezy przyznali także nagrody specjalne.

W kategorii Najmłodszy Zawodnik zwyciężyła Klaudia Mysza z KJ Apacz Mszana Górna. Najstarszym Startującym była Agata Data na Wilkanie z KS Hejnał Kraszkowice.
Nagroda dla Największego Pechowca przypadła Zuzannie Hojda na koniu Arizona, Rancho na Załpie Laskowa. Za wspaniałą postawę nagroda Fair Play przyznana została Kamilowi Czuba startującemu na koniu Nela, ze Stajni Frydman.

Jeźdźcy pokonali trasę 30 km. Biegła ona przez południowo-zachodni stok Jasienia, a dokłądniej przez miejscowości: Mszana Górna i Łętowe. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Grupa Podhalańska GOPR, która również przeprowadziła warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci.

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki