WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

17 defibrylatorów za 70 tys. zł trafiło do OSP!

Środa, 21 Maj 2014

Defibrylatory czyli urządzenia do przywracania akcji serca, trafiły dzisiaj do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu limanowskiego.

Na przełomie roku 2013/14 Zarząd Powiatu Limanowskiego podjął decyzję w sprawie przeznaczenia środków na zakup defibrylatorów celem wyposażenia  jednostek OSP z terenu powiatu limanowskiego, które nie posiadają tego rodzaju sprzętu a są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Dlatego w trosce o zdrowie, a także bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu limanowskiego, w dniu 21 maja 2014 roku Starosta Limanowski Jan Puchała w imieniu Zarządu Powiatu Limanowskiego, przekazał dla 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu powiatu,  defibrylatory za łączną kwotę 70 tys. zł

Defibrylatory otrzymały:

1.  OSP w Mszanie Górnej,
  2.  OSP w Limanowej,
  3.  OSP w Mszanie Dolnej
  4. OSP w Kasinie Wielkiej
  5. OSP w Dobrej
  6. OSP w Kasince Małej
  7. OSP Krasne Lasocice
  8. OSP Szczyrzyc
  9. OSP Wilkowisko
  10. OSP Kamienica
  11. OSP Męcina
  12.  OSP Łukowica
  13. OSP Raba Niżna
  14.  OSP Olszówka
  15. OSP Niedźwiedź
  16. OSP Słopnice Dolne
  17.  OSP Wysokie

Co ważne, dostawca defibrylatorów w ramach realizacji umowy zapewnił nieodpłatne przeszkolenie z obsługi sprzętu, które przeprowadzone zostanie w czerwcu br.

W spotkaniu oprócz Prezesów OSP i strażaków uczestniczyli: Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga i Jan Więcek Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego, Czesława Rzadkosz wójt gminy Łukowica, Janusz Potaczek wójt gminy Niedźwiedź, Paweł Stawarz wójt gminy Jodłownik, Bolesław Żaba wójt gminy Mszana Dolna, Józef Pietrzak Radny Powiatu Limanowskiego, a także st. bryg. Grzegorz Janczy Komendant Powiatowy PSP Limanowa i Kazimierz Czyrnek Prezes Zarządzu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej.

Autor : Biuro Promocji Kultury i Turystyki