WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

II edycja Konkursu „Zawód nie zawodzi” rozpoczęta!

Środa, 05 Marzec 2014

W dniach 3 i 4 marca 2014 r. w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej będących liderami regionalnymi konkursu odbyły się konferencje inaugurujące tegoroczną edycję Konkursu „Zawód nie zawodzi”. Wszystkie szkoły gimnazjalne zaproszone do udziału zachęcamy do wysyłanie zgłoszeń.

 

 

Podczas konferencji zaproszeni nauczyciele – koordynatorzy konkursu, poznali cele przyświecające konkursowi wraz ze szczegółowym harmonogramem poszczególnych edycji oraz systemem premiowania uczestników.

 


Etap próbny odbędzie się 27 marca. Jego celem jest zaznajomienie uczniów z platformą e-learningową, za pośrednictwem której uczestnicy będą rozwiązywać quizy konkursowe na wszystkich etapach.

Etap szkolny zaplanowano na 3 kwietnia. Odbędzie się w poszczególnych, zaproszonych do uczestnictwa szkołach gimnazjalnych.

Finał wraz z uroczystym rozdaniem nagród przypadnie w dniu 30 kwietnia. Zostanie przeprowadzony dwutorowo w siedzibie liderów regionalnych – w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych
w Mszanie Dolnej oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

 

Wszelkie informacje można śledzić na bieżąco na stronie: www.zawodniezawodzi.pl

Konferencje inaugurującą w ZSTiO w Limanowej swoją obecnością  uświetnili m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Marek Młynarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej oraz Grażyna Szumilas Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

 

Starosta Limanowski Jan Puchała w swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na potrzebę kształcenia zawodowego odpowiadającemu sytuacji na lokalnych rynkach pracy. Dostrzegł także konieczność racjonalnego planowania kariery i wsparcia młodzieży przez doradców zawodowych już na etapie elementarnego kształcenia. Jednocześnie poparł ideę konkursu „Zawód nie zawodzi”, rozwijającego zainteresowania gimnazjalistów, wskazując na zależność, że pasja, może, a nawet w perspektywie powinna, stać się ich pracą. Istotna rolę odgrywają w tym procesie nauczyciele, pedagodzy, rodzice i doradcy zawodowi, co zaakcentował Pan Tomasz Droń – Lider Klubu Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu.

  

Organizatorem Konkursu „Zawód nie zawodzi” jest stowarzyszenie Humaneo: www.humaneo.pl

 

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki
Wyświetleń : 1822
Tagi :