WIADOMOŚCI - Konkursy zrealizowanewróć do listy wiadomości

"Zdrowie to Twój skarb"

Środa, 17 Kwiecień 2013

12 kwietnia bieżącego roku odbył się finał VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego „Zdrowie To Twój Skarb“. Konkurs obejmował dwie kategorie: Wiedza Prozdrowotna i Praca Plastyczna.
Licealiści rozwiązywali test, w którym mogli wykazać się wiedzą na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Walka była bardzo wyrównana, aby wyłonić zwycięzców, przeprowadzono dwie dogrywki.

Test konkursowy, składający się z 35 pytań, został opracowany przez panią mgr Ewę Wątrobę z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Limanowej. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.  Zadaniem gimnazjalistów było przygotowanie plakatu na temat „Ruch – codzienna dawka zdrowia”. Do konkursu zgłosiło się 11 gimnazjów. Podobnie  jak w ubiegłych latach uruchomione zostało głosowanie internetowe. Każdy zainteresowany mógł oddać swój głos na najlepszą pracę plastyczną. Oddano 5099 głosów. Stronę internetową, na której można było głosować przygotował nauczyciel informatyki – pan mgr Tadeusz Pietryga.

O godz. 11.00 w obecności zaproszonych gości: Magdaleny Woźniak - Dyrektora Wydziału
Organizacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Limanowej, Ewy Wątroby – przewodniczącej jury w kategorii Wiedza prozdrowotna, oraz Anny Golonki – przewodniczącej jury w kategorii Praca plastyczna, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej Eugeniusz Bogacz wraz z wicedyrektor Anną Pałką dokonali podsumowania konkursu i wręczyli laureatom nagrody ufundowane przez Powiat Limanowski, a także Radę Rodziców  szkoły.

Laureaci VI edycji Konkursu

Kategoria: Wiedza Prozdrowotna
I miejsce: Maciej Bugajski – I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Limanowej
II miejsce: Magdalena Wojcieszak – I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Limanowej
III miejsce: Kacper Fiłon – Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej

Kategoria: Praca Plastyczna
I miejsce: Aneta Wierzycka - Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Kamienicy
II miejsce: Karolina Skalska – Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej
III miejsce: Marianna Frasunek – Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej

Wyróżnienia:
Iwona Karpiel – Zespół Szkół im. J. Korczaka w Laskowej
Anna Stanisławczyk – Zespół Szkół im. J. Korczaka w Laskowej
Grzegorz Kukla – Zespół Szkół im. J. Korczaka w Laskowej
Jolanta Szczepaniak – Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Kamienicy
Gabriela Piórkowska – ZSS Nr 3 im. Ks. Płk. J. Jońa w Limanowej

Kategoria: Praca Plastyczna - głosowanie internetowe
I miejsce: (33.7 %) - Sylwia Sopata - Gimnazjum im. Kard S.Wyszyńskiego w Kamienicy
II miejsce: (17.5 %) - Aneta Wierzycka - Gimnazjum im. Kard S. Wyszyńskiego w Kamienicy
III miejsce: (11,9 %) - Beata Iwan - Gimnazjum im. T. Czyżewskiego w Przyszowej

Gratulujemy wszystkim laureatom i już zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu!

Autor : Biuro Promocji, Kultury i Turystyki