WIDAOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

 • 28-04-2017

  2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy.

  więcej >>
 • 28-04-2017

  1 Maja – Międzynarodowe Święto Pracy

  1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy. Początki tego święta sięgają lat 80. XIX wieku. W Stanach Zjednoczonych, kraju szybko rozwijającej się gospodarki, rosła liczba robotników zatrudnionych z różnych krajów europejskich m.in. z Polski. Przybywający w nadziei lepszego zarobku emigranci byli najgorzej traktowaną grupą pracowników tamtego czasu. Pracowali 10 godzin dziennie, przez 6 dni w tygodniu. Niezadowoleni robotnicy zaczęli organizować protesty, często pod hasłami rozwijających się idei socjalistycznych. Podczas pierwszego protestu odbywającego się w St. Louis policja zareagowała użyciem broni, zabijając 9 protestujących.

  więcej >>
 • 28-04-2017

  Walne Zebranie Członków LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska"

  26 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się walne zebranie członków Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska", na którym ponownie dokonano wyboru władz. Życząc owocnych obrad, spotkanie rozpoczął Jan Puchała Starosta Limanowski, witając wszystkich przybyłych członków stowarzyszenia.

  więcej >>
 • 28-04-2017

  Krystian Kubowicz nagrodzony przez wójta Żabę

  Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna nagrodził kolejnego wokalistę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w ciągu roku 2016. Tym razem nagroda trafiła do Krystiana Kubowicza. Solista z Kasiny Wielkiej odebrał ją podczas sesji Rady Gminy Mszana Dolna, 28 kwietnia br. Gospodarz Gminy, gratulując młodemu Zagórzaninowi, przybliżył wszystkim zebranym jego osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym.

  więcej >>
 • 28-04-2017

  Majówka w Kamienicy

  Już wkrótce MAJÓWKA - Folk i Disco Polo Festiwal w Kamienicy. Festiwalowe gwiazdy zagrają na scenie amfiteatru SATURN, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych.

  więcej >>
 • 27-04-2017

  Urszula Nowogórska nominowana do nagrody "Osobowość Ziem Górskich"!

  Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich po raz kolejny ogłosił plebiscyt "Osobowość Ziem Górskich". Konkurs ma na celu popularyzację ludzi, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, których działalność i osiągnięcia na terenie ziem górskich mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych oraz w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju regionów górskich polskich i słowackich. Do konkursu mogły zostać zgłoszone osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do wspomnianego rozwoju.

  więcej >>
 • 27-04-2017

  VI Tour Mszana Dolna - to już 1 maja!

  Tour Mszana Dolna rozpoczyna VIII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego.

  więcej >>
strony 1 2 3 4 5 6 7