WIDAOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

 • 26-06-2017

  Powierzenie stanowisk dyrektorom szkół

  23 czerwca 2017r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się powierzenie stanowisk dla limanowskich dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Stanowiska przekazywali Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Artur Krzak dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu.

  więcej >>
 • 16-06-2017

  "Olimpijczycy 2017 roku” z terenu Powiatu Limanowskiego

  (…)Talent jest jak kawałek szlachetnego ale surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada (…)” Tymi słowami Stanisława Staszica, 19 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej rozpoczęło się kolejne spotkanie podsumowujące sukcesy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Limanowskiego. Na uroczystość przybyli nie tylko sami Laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych, ale także ich nauczyciele, rodzice i dyrektorzy szkół.

  więcej >>
 • 14-06-2017

  Strzelcy na szlakach Św. Jana Pawła II

  W dniach od 7 do 9 czerwca 2017 roku młodzież z JS „Strzelec 2007” z Tymbarku brała udział w XX Gwiaździstym Zlocie Szlakami św. Jana Pawła II w Sromowcach Niżnych.

  więcej >>
 • 12-06-2017

  Odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic”

  9 maja 2017r. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic”.

  więcej >>
 • 12-06-2017

  XV Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II

  Tradycyjnie, na początku czerwca młodzież ze szkół powiatu limanowskiego wyruszyła na trasy Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II. W tym roku odbyła się jego XV edycja, w której udział wzięło ponad 200 uczestników tworząc 19 drużyn. Rajd przebiegał szlakami papieskimi, trasami jedno i wielodniowymi w Beskidzie Wyspowym, Gorcach, Beskidzie Sądeckim. Organizatorem wydarzenia był m.in. Powiat Limanowski.

  więcej >>
 • 09-06-2017

  Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami matematyków”

  17 maja 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Śladami matematyków” dla szkół ponadgimnazjalnych, który w tym roku poświęcony był polskiemu matematykowi Wacławowi Sierpińskiemu. Honorowy Patronat nad konkursem objął Jan Puchała Starosta Limanowski oraz Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie.

  więcej >>
 • 09-06-2017

  Warsztaty dla nauczycieli. Ścieżka tajnego nauczania w Strzeszycach

  Zakończyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli z terenu Powiatu Limanowskiego organizowane przez Powiatowe Centrum Ekologiczne w ramach Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Projekt jest częścią realizowanego w 2017 roku XII edycji Programu edukacji ekologicznej społeczeństwa powiatu limanowskiego.

  więcej >>
 • 07-06-2017

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej stypendystami "Regionalnego Programu Stypendialnego"

  365 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski zostało stypendystami Regionalnego Programu Stypendialnego. Wśród nich znalazło się 40 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej. Najzdolniejszym zostały przyznane stypendia w kwocie 7200 zł na jednego stypendysty.

  więcej >>
 • 06-06-2017

  Obóz terenowy klas policyjnych

  W dniach od 29 maja do 1 czerwca 2017r. młodzież klas policyjnych wzięła udział w obozie szkoleniowym w Słopnicach. Podczas czterech dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez instruktorów ze służb mundurowych.

  więcej >>
 • 06-06-2017

  Architekci na Święcie Ogrodów

  Grupa młodzieży ucząca się Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, wzięła udział w cyklu wykładów poświęconych uprawie i pielęgnacji róż. Prelekcje odbyły się na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa UR w Krakowie w ramach krakowskiego Święta Ogrodów. Młodzież miała także okazję zwiedzić kolekcję roślin szklarniowych i rabatowych, a także od naukowców dowiedzieć się o nowinkach w uprawie roślin ozdobnych. Była także okazja do zobaczenia laboratorium kultur tkankowych in vitro oraz ciekawych prac florystów.

  więcej >>
strony 1 2 3 4 5 6 7