WIDAOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

 • 24-03-2017

  Ruszyła rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”

  Uczestnikiem może być osoba w wieku 18-35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim, niepracująca i chcąca zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharz ze specjalizacją kuchnia śródziemnomorska.

  więcej >>
 • 24-03-2017

  Odbyła się konferencja z edukacji ekologicznej

  23 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie z nauczycielami biologii, przyrody i geografii ze szkół Powiatu Limanowskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Czesław Kawalec Przewodniczący Komisji Rolnictwa, a zarazem Radny Powiatu Limanowskiego.

  więcej >>
 • 24-03-2017

  Bartosz Ociepka finalistą XII Olimpiady Przedsiębiorczości

  6 kwietnia w Warszawie odbędzie się finałowy etap XII Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem: „Przywództwo w biznesie”. Do finałowej pięćdziesiątki najlepszych uczniów z całej Polski zakwalifikował się uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej, Bartosz Ociepka - uczeń 3 klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym.

  więcej >>
 • 22-03-2017

  Dzieci ze szkoły podstawowej w Zasadnem zwiedzały Starostwo Powiatowe

  22 marca br. uczniowie klas 4 - 6 ze Szkoły Podstawowej w Zasadnem odwiedziły Starostwo Powiatowe w Limanowej. Miłych gości przyjęła Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

  więcej >>
 • 22-03-2017

  Zaproszenie na konferencję z edukacji ekologicznej

  Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej i Powiatowe Centrum Ekologiczne w Limanowej zapraszają wszystkich nauczycieli oraz opiekunów dzieci z przedszkoli z terenu Powiatu Limanowskiego uczących biologii, przyrody i geografii na konferencję, która odbędzie się 23 marca 2017 r. o godzinie 10.00 się w budynku A Starostwa Powiatowego w Limanowej (sala nr 201).

  więcej >>
 • 21-03-2017

  Powiatowe Targi Edukacyjne w limanowskim Ekonomie

  21 marca 2017r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej, odbyły się „Powiatowe Targi Edukacyjne”. W imprezie wraz z młodzieżą szkolną udział wzięli dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu a także Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta oraz Artur Krzak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

  więcej >>
 • 17-03-2017

  Moje finanse – od nastolatka do budżetu państwa

  17 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbyła się sesja popularno-naukowa pn. „Moje Finanse – od nastolatka do budżetu Państwa”. Gościem honorowym wydarzenia był Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta, Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, a także Eugeniusz Bogacz dyrektor szkoły wraz z gronem pedagogicznym i uczniami.

  więcej >>
 • 17-03-2017

  Ratownictwo na trasie marszu

  Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku na kolejnych zajęciach terenowych w Beskidzie Wyspowym zrealizowała zagadnienia szkoleniowe z zakresu terenoznawstwa, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz budowę różnych typów ognisk

  więcej >>
 • 10-03-2017

  Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”

  Już po raz szósty Fundacja Sądecka zorganizowała w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Specjaliści, którzy przyjechali z całej Małopolski poruszali różne zagadnienia dotyczące zdrowia. Tym razem dyskutowano między innymi o systemie podstawowej opieki zdrowotnej w świetle nowej ustawy, a także o tym jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczone powietrze, którym oddychamy. Panel dotyczący bezpłatnej limanowskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego przedstawiła Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

  więcej >>
strony 1 2 3 4 5 6 7