WIDAOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

 • 28-04-2017

  Finał regionalny V edycji Konkursu „ZAWÓD NIE ZAWODZI” już za nami!

  27 kwietnia b.r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej 53 uczniów gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego, zakwalifikowanych w wyniku eliminacji szkolnych, uczestniczyło w kolejnym etapie zmagań. Konkurs przeprowadzony został w następujących obszarach tematycznych: informatycznym, architektury krajobrazu, organizacji reklamy, technicznym i motoryzacyjnym. Poszczególne etapy Konkursu miały formę testów, przygotowanych przez specjalistów w danej dziedzinie, rozwiązywanych on-line w miejscu określonym przez Organizatora Konkursu. Warto dodać, że limanowski „Mechanik” był jedną z dwóch szkół w regionie, wybranych do przeprowadzenia eliminacji.

  więcej >>
 • 26-04-2017

  Znamy laureatów Powiatowego Konkursu„Śladami Matematyków”

  28 marca 2017r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego „Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum, nad którym Patronat Honorowy sprawował Jan Puchała Starosta Limanowski. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością Wacława Sierpińskiego.

  więcej >>
 • 25-04-2017

  Światowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ma to wszystkim nam uświadomić, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Pogadanką 21 kwietnia br. na temat ochrony środowiska i segregacji śmieci z przedszkolakami w Przedszkolu nr 2 w Limanowej rozpoczęły się obchody z okazji ww. święta. Natomiast 25 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dobrej, odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „W kierunku natury”.

  więcej >>
 • 21-04-2017

  Jakub Kuczaj sądeckim Diamentem

  W siedzibie Fundacji Sądeckiej odbył się casting do IV edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty. Wśród 161 zgłoszonych instrumentalistów i wokalistów z powiatu nowosądeckiego, gorlickiego, nowotarskiego i limanowskiego znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, Jakub Kuczaj.

  więcej >>
 • 13-04-2017

  II miejsce dla Justyny Rusnarczyk

  Justyna Rusnarczyk, wokalistka z Kasiny Wielkiej, zdobyła II nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Głogowie. Przesłuchania konkursowe trwały od 10 do 11 kwietnia br.

  więcej >>
 • 10-04-2017

  Sebastian Piaskowy, Andrzej Mrożek i Dawid Tabor zwycięzcami Powiatowej Gimnazjady „Wiem wszystko”

  6 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej, już po raz czternasty odbyła się Powiatowa Gimnazjada pn. „Wiem wszystko”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas III gimnazjów z powiatu limanowskiego. W imieniu Jana Puchała Starosty Limanowskiego nagrody dla zwycięzców wręczali Mieczysław Uryga - wicestarosta limanowski oraz Artur Krzak dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

  więcej >>
 • 06-04-2017

  O cyberprzemocy w SP nr 1 w Lubomierzu

  Dnia 28.03.2017r. w ramach zajęć profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyło się spotkanie uczniów klas 4, 5, 6 z policjantką - młodszym aspirantem Małgorzatą Wojtas.

  więcej >>
 • 06-04-2017

  Bezpiecznie w sieci? Możesz mieć na to wpływ!

  Dnia 4 kwietnia 2017 uczniowie klas IV i VI spotkali się z przedstawicielką Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, młodszą aspirant Małgorzatą Wojtas. Było to działanie prewencyjne związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

  więcej >>
 • 06-04-2017

  Test sprawności fizycznej klas policyjnych

  W dniu 30 marca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku uczniowie trzeciej klasy uczestniczyli w policyjnym teście sprawności fizycznej.

  więcej >>
 • 05-04-2017

  Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  3 kwietnia br. w Remizie OSP w Tymbarku odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestników, opiekunów, organizatorów i zaproszonych gości powitał Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark. W turnieju nagrody m.in. wręczali Jan Puchała Starosta Limanowski wraz z wicestarostą Mieczysławem Urygą oraz Zygmuntem Biedrońskim, Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej. Opiekę nad swoimi podopiecznymi z Łukowicy, sprawował także Józef Pietrzak - Prezes OSP z Łukowicy, a zarazem Radny Powiatu Limanowskiego.

  więcej >>
strony 1 2 3 4 5 6 7